بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی برای موتورهای جستجو
Feb
9

بهینه سازی وب سایت

02/09/2016 12:00 AM by Admin in


 

 

اگر شما هم به دنبال تمام نکاتی هستید که باعث بهینه سازی وب سایتتان می شود بدون شک این لیست کمک بسیاری به شما خواهد کرد. ما در موسسه Bruce Clay در خلال یکی از درس های تمرین SEO به عنوان یکی از کار در خانه ها به دانشجویان لیستی از Seo ها ارائه کردیم تا آن ها با دانسته های خود مطابقت بدهند. در این مقاله قصد داریم گلچینی از آن لیست را برای کمک به شما در کسب و کارتان ارائه دهیم. اگرچه شاید این لیست شامل تمام جزئیات نباشد اما بسیاری از مردم چنین لیستی را برای یادآوری اقداماتی که باید در خلال پروژه سئوی خود انجام دهند تنظیم می کنند.

بهینه سازی درون صفحه ای

  1. تگ های اصلی

بهترین تمرینی که BCI  برای شما توصیه می کند این است که از رده بندی درست متاتگ های خود مطمئن شوید.ابتدا باید عنوان صفحه قرار بگیرد ، سپس توضیحات و سپس کلمات کلیدی. فراموش نکنید که اطلاعاتی که شما در این تگ ها قرار می دهید برای جستجو و پردازش عنوان و توضیحات سایتتان در موتورهای جستجو به کار می رود و این ها دقیقا همان مطالبی هستند که جستجوکنندگان در مورد وبسایت یا مطلب شما مشاهده می کنند.

  1. تگ های عنوان

روش شناسی BCI می گوید تگ های عنوان باید محدود باشند. 9 کلمه به اضافه یا منهای سه. شما می خواهید مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات در مورد مطلبتان از جمله کلمات کلیدی دقیقا در قسمتی که گوگل در صفحه جستجوی خود به مخاطبان نمایش خواهد داد وجود دارند که اگر صفحه ای 512 پیکسلی را در نظر بگیریم تقریبا 55-65 کاراکتر همراه با فاصله ها نمایش داده می شوند.

  1. تگ توضیحات

تگ توضیحات هم باید شامل مهمترین اطلاعات و کلمه های کلیدی قبل از رسیدن به SERP ( که حدودا 920 پیکسل پهنا دارد) باشد. این یعنی تگ توضیحات نباید بیش از 156 کاراکتر داشته باشد.

  1. تگ کلمات کلیدی

درست است که گوگل اعلام کرده است که تگ کلمات کلیدی تاثیری در رنکینگ سایت ها ندارد اما ما همیشه این موضوع را یکی از موضوعات مهم می دانید. ما همیشه کلمات کلیدی را از بلندترین آن ها از نظر نوشتاری به کوتاه ترینشان مرتب می کنیم که به وسیله کاما از یکدیگر جدا می شوند.

5 – تگ های سرصفحه

در بدنه متنتان مطمئن شوید که اولین تگ همیشه با <h1> آغاز می شود. تگ های سرصفحه بعدی باید <h2>, <h3>, <h4  و غیره بوده و به عنوان جدول حجمی صفحه مورد استفاده قرار بگیرند.

  1. مجموع تعداد کلمات

تعداد کلماتی که شما در صفحات وبسایتتان دارید بسته به موضوعات،کلمات کلیدی و هدفتان متفاوت است. اما معمولا پست هایی با کمتر از 250 کلمه اصلا توصیه نمی شوند مخصوصا زمانی که شما می خواهید کلمات کلیدی خود را بهینه کنید.صفحات وب اطلاعاتی معمولا تمام مطالبشان بیشتر از 450 کلمه می باشد. پس از این که Google Panda Update متن های کم کیفیت را مورد جریمه قرار داد کیفیت مطالب نیز اهمیت بسیاری پیدا کرده است. از به کار بردن متون تکراری و کم حجم دوری کنید و تمرکز خودتان را بر روی پوشش هرچه بهتر سرفصل ها و تاپیک های تخصصی وبسایتتان قرار دهید.

  1. اهمیت Alt Attributes و کلمات کلیدی

قانون حمایت از معلولان آمریکا می گوید شما همیشه باید تعدادی عکس را برای افرادی که مشکل بینایی دارند بر روی وبسایت خود قرار دهید. مطمئن شوید که عکس های شما همگی دارای توصیف های مرتبط با موضوع هستند و اگر امکان دارد برخی از کلمات کلیدی را نیز در توصیف عکستان به کار ببرید. Alt Attributes نیز برای اعتبار بخشیدن بیشتر به کدهای HTML وبسایتتان ضروری هستند.

  1. خط تیره در مقابل خط کشیدن زیر آدرس ها

خط های کشیده شده زیر آدرس ها کاراکترهای آلفا هستند که بین کلمات فاصله ایجاد نمی کنند. فاصله ها ( یا در حالت دیگر نیم فاصله ها ) مواردی هستند که باعث جدا شدن کلمات می شوند و نباید در یک متن زیاد استفاده شوند زیرا باعث به وجود آمدن هجو در متون خواهد شد و ارزش آن را کم می کنند.

  1. لینک های کاملا صحیح

اگر شما لینک های خود را به صورت کامل و تماماً صحیح ارائه کنید کار برای پیدا شدن توسط موتورهای جستجو و مرورگرها بسیار راحت تر خواهد شد. این موضوع به این دلیل است که به وسیله لینک ها می توان کاملا نشان داد که درباره چه موضوعی می خواهید صحبت کنید و یا فایل های شما در کجا قرار دارد. اگر لینک های شما چیزی شبیه به “../../pagename” باشد ( لینک ارجاعی ) ممکن است که برای برخی از موتورهای جستجو نتیجه ای ضعیف داشته و در صفحات پایانی آن موتورهای جستجو نمایش داده شود.سعی کنید همیشه از آدرس کامل http://www.URL برای ارائه لینک خود استفاده کنید زیرا می تواند سهم موثری در دیده شدن وبسایت شما در موتورهای جستجوگر داشته باشد.

 


معرفی اپلیکیشن قبولی